14/04/2021 16:26

Wielkie czyszczenie brzegu Narwi. Pomóż wolontariuszom z Krzyżewa

Operacja Czysta Rzeka to największa ogólnopolska akcja sprzątania rzek oraz ich okolic. W tym roku w wydarzeniu udział wezmą też wolontariusze z Krzyżewa.

Jak informuje szef sztabu lokalnego Katarzyna Turosieńska z ZAZ Krzyżewo: Projekt Operacja Czysta Rzeka polega na zbiórce odpadów przez wolontariuszy z koryt rzek, ich brzegów oraz terenów zielonych i rekreacyjnych gmin i miast. Głównym celem projektu jest aktywizacja turystyczno-rekreacyjna. Projekt „Operacja Czysta Rzeka” zwraca uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów szczególnie o wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych gmin i miast. Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców: młodzieży szkolnej, turystów, wędkarzy, ale także i społeczności lokalnej. Chcielibyśmy uwrażliwić wszystkich na wszechobecny problem zaśmiecania rzek odpadami. Takie rozwiązania pozbycia się śmieci są chwilowe. Skutkiem jest zamierające życie rzek. Chcemy oczyścić brzeg rzeki Narew.

Projekt w całości jest realizowany przez wolontariuszy, którzy zawiązali sztab na terenie Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjnego ZAZ Krzyżewo. Do sztabu należą głównie osoby z niepełnosprawnościami. Aktualnie mamy w naszym sztabie ponad 40 zarejestrowanych wolontariuszy, ale każda chętna osoba może się jeszcze włączyć w akcję.

Wspólnie zróbmy coś dobrego dla otaczającej nas przyrody, a przy okazji spędźmy razem czas. Do działania zapraszamy wszystkich! Zarówno pojedyncze osoby, jak i całe rodziny. Prosimy tylko o zabranie maseczek. My ze swej strony zabezpieczymy rękawice oraz worki na śmieci.

Finał chcemy przeprowadzić w sobotę 17.04. od godz. 11:00 w Waniewie nad Narwią. Po wszystkim planujemy ognisko z kiełbaskami pod wiatą w Waniewie.

Akcję wsparli bardzo mocno:

  • dr Józef Zajmowski, wójt Gminy Sokoły,
  • Grzegorz Piekarski, dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego,
  • Państwo Grażyna i Andrzej Remisiewicz, firma TRANS-ROL

Więcej info na stronie www.operacjarzeka.pl

ZAZzaprasza 14042021

ZAZzaprasza 14042021a