Aktualności

Do szczepień przeciwko COVID-19 zachęca Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie. 
W styczniu br. do Krajowego Rejestru Odmian została wpisana pierwsza odmiana ziemniaka o fioletowym miąższu - Provita. Czy zyska sympatię Podlasian? Czy będzie mogła konkurować z, jakże popularną w naszym regionie, odmianą Irga? Czas pokaże.
Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do udziału w IX edycji „TROPEM WILCZYM. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku organizatorzy przewidzieli 180 miejsc startowych.
Ostatnie trzy lata pokazały, że Polacy coraz częściej odkładają moment przejścia na emeryturę. Pozostają aktywni zawodowo, gdyż wiedzą, że pracując dłużej, otrzymają wyższe świadczenie. Zakończenie pracy nawet rok po ukończeniu wieku emerytalnego pozwala otrzymać wyższą emeryturę nawet o 10 – 15 proc.
Od 1 maja płatności m.in. za rejestrację pojazdów, prawa jazdy, wypisy i wyrysy geodezyjne będą mogły być dokonywane bezpośrednio u pracowników starostwa kartą bankomatową.
Burmistrz Ciechanowca zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców gminy Ciechanowiec i okolic do wsparcia akcji krwiodawstwa na rzecz Krystiana Zabuskiego, mieszkańca gminy, który przebywa w szpitalu w Siedlcach.
Ubezpieczonemu pracownikowi, który wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu przysługuje jednorazowe odszkodowanie.
Trzy czerwone pojemniki w kształcie serca, przeznaczone do zbierania plastikowych nakrętek, stanęły dzisiaj przy Urzędzie Gminy w Nowych Piekutach, Szkole Podstawowej w Nowych Piekutach i Szkole Podstawowej w Jabłoni Kościelnej.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 15 kwietnia 2021 r.
Podatnicy rozliczający PIT mają na to czas do końca kwietnia 2021 r. Do urzędów skarbowych wpłynęło już około 60 proc. oczekiwanych zeznań. Wielu podatników nie musi nic robić, żeby ich zeznanie zostało rozliczone automatycznie. Urzędy skarbowe w województwie podlaskim oddały już podatnikom blisko 200 mln złotych z wykazanych nadpłat podatku.
W dniu wczorajszym doszło do pożaru domu w miejscowości Koboski, gmina Nowe Piekuty. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej.
Operacja Czysta Rzeka to największa ogólnopolska akcja sprzątania rzek oraz ich okolic. W tym roku w wydarzeniu udział wezmą też wolontariusze z Krzyżewa.